Název líhně: Líheň COSMO EVO – automatická digitální líheň

Identifikační číslo: 94217

Cena včetně DPH: 12.600 Kč + AKCE – ZDARMA 100 ks násadových vajec křepelky japonské z vlastního chovu

Odkaz směřující na stránky výrobce: KLIKNĚTE ZDE

Popis :
Automatická digitální líheň Cosmo Evo 70  je zcela nové konstrukce. Líheň nové generace ve tvaru pece na pizzu je určena pro inkubaci vajíček veškeré drůbeže a všech druhů ptáků, případně pro odchov vzácných druhů. Doporučuji pro líhnutí husích vajec, kdy využijete na maximum kapacitu líhně.

Technické parametry:

Rozměry: 640 x 530 x 400 mm

Váha: 9,50 kg

Jmenovitý příkon: 185 W

Napájení: 220 – 230 V, 50 H

Orientační kapacita vajíček v líhni:

  •  slepice, kačena 70-75
  •  bažant 95
  •  křepelka 150-220 ( osobně vkládám 220 kusů s tím, že do líhně vložím další 2 dráty vlastní výroby )
  •  krůta 60-64
  •  husa 30-36 ( výrobce udává 30-36, ale vleze jich tam až 45 )

 

Automatické otáčení všech velikostí vajec je řešeno prostřednictvím vozíku pohybujícím se nad podlážkou z tahokovu pomocí vačky. Jednotlivé lamely – kovové tyče, jsou stavitelné po 8 mm dle velikosti vajíček. Motorek je umístěn zcela mimo inkubační prostor, takže není vystaven vysoké vlhkosti. Jemné větrání a odvod kysličníku uhličitého větracími otvory – Digitální nastavení otáček motoru ventilátoru – 3 stupně. Digitální termostat vysoké kvality s desetinnou přesností. Jednoduché nastavování všech funkcí inkubátoru digitálně pomocí mikrotlačítek menu a kurzoru – řízení teploty, vlhkosti, intenzity větrání, alarm při překročení limitních hodnot, displej současně zobrazuje nejdůležitější hodnoty: teplotu ve °C nebo°F a relativní vlhkost v %.

Dno pod podlážkou je rozděleno do několika sekcí. Odečet teploty prostřednictvím přesného rtuťového teploměru v desetinách °F pro snadnější obsluhu, převáděcí tabulka samozřejmostí. Součástí líhně je vlhkoměr, který je umístěn na držáku v popředí. Snadné rozebrání jednotlivých dílů umožňuje dokonalé vyčištění a desinfekci líhně. Havarijní pojistka, možnost připojení záložního zdroje Z UNI 150 pro případ výpadku el. sítě.

Fotogalerie:

Přídavný automat udržující požadovanou vlhkost za příplatek 3000 Kč - foto je jen ilustrační